Список фільмів, в яких показані певні психологічні явища і феномени

Сторінки: Список фільмів про психологію, Список фільмів, в яких показані психічні розлади, Список фільмів, в яких показані явища соціально-психологічного характеру.
МІНА

МІНА 2

МІНА 3

МІНА 4Увага! Прохання поширити інформацію (соцмережі (Фейсбук, Твіттер, Вконтакте, Гугл і т.п.) та ін.), так ми точно врятуємо чиїсь життя!(гіперпосилання для поширення інформації (“Share this:”) розміщені в кінці сторінки, одразу під списком фільмів):
“Фейсбук: Єдина Країна додає 4 new photos.
9 липня о 22:49 ·
Так виглядає протипіхотна міна “Лепесток”. Побачив – не чіпай! Поширюйте інформацію.”.

Шановні панове! При використанні матеріалів, розміщених на даній сторінці, вказуйте джерело, з якого взята інформація (адресу даного сайту –https://psydliavsih.wordpress.com ).

Список фільмів, в яких показані певні психологічні явища і феномени (даний список в жодному разі не є повним; він сформований на основі суб’єктивних міркуваннь автора статті стосовно основних ідей фільмів, що увійшли до нього):

Пролітаючи над гніздом зозулі (One Flew Over the Cuckoo’s Nest). (Жанр: драма. Реж.: Мілош Форман. У ролях: Джек Ніколсон, Луїза Флетчер, Бред Дуріф, Денні Де Віто та ін.).

Шалений бик (Raging Bull). (Також, можна зустріти і наступний україномовний переклад назви цього фільму – «Скажений бик»). (Жанр: драма. Реж.: Мартін Скорсезе. У ролях: Роберт Де Ніро, Джо Пеші, Кеті Моріарті та ін.).

Психологічні фільмиВгадай, хто прийде на обід? (Guess Who’s Coming to Dinner). (Інколи можна зустріти і наступний україномовний переклад назви цього фільму – “Вгадай, хто прийде до обіду?”). (Жанр: драма, мелодрама, трагікомедія, комедія. Реж.: Стенлі Крамер. У ролях: Спенсер Трейсі, Сідні Пуатьє, Кетрін Гепберн, Кетрін Готон, Сесіл Келлауей, Беа Річардс, Рой Гленн.).
Красуня-донька повертається додому, в американське місто Сан-Франциско, після канікул на Гавайях. Не сама, а з кавалером, з котрим познайомилась там же, на Гавайях, за декілька днів до цього. Молоді люди покохали один одного і мають намір одружитися. Кавалер Джоанни (так звати дівчину) – молодий лікар, вдовець (його дружина і дитина загинули під час авіакатастрофи). Однак батьків Джоанни непокоїть не так те, що від часу їх знайомства минуло всього лише декілька днів, а те, що кавалер – афроамериканець. Ні, вони не расисти, і свою доньку з самого дитинства привчали до думки, що це не вірно – вважати, що білі з самого початку в чомусь кращі, аніж представники інших рас. Їх, а надто батька дівчини, непокоїть те, яке ставлення буде демонструвати суспільство до такої пари. Матір дівчини, щоправда, займає позицію згоди зі шлюбом, тоді, як батько проти (саме через переживання з приводу того, як поставиться суспільство до такої пари). А кавалер при цьому, опинившись віч-на-віч з батьками дівчини, заявляє їм, що весілля не буде, допоки вони не дадуть своєї недвозначної згоди. Тієї самої позиції щодо одруження дотримуються і батьки Джона (так звати кавалера Джоанни) – мати підтримує ідею одруження, батько проти, хоча, можливо, і не так категорично, як батько Джоанни (проти з тих же самих міркувань – ставлення суспільства до такої пари; на дворі, так би мовити, 1967 рік, і у сім’ї виникли б серйозні проблеми: так, напр., у деяких штатах існували закони, які криміналізували шлюб між представниками різних рас (та ін. – міркув.).). Однак, батько Джоанни, зваживши на почуття, котрі переживають один до одного молоді люди (в цю площину його думки перевела, так би мовити, матір Джона, що разом із своїм чоловіком приїхала на запрошення Джоанни у Сан-Франциско, під час розмови віч-на-віч), міняє своє відношення стосовно ідеї шлюбу, і, увечері, перед тим, як всі сядуть за стіл, зібравши усіх разом, у досить довгій промові (міркув., м-во, напис. краще), дає зрозуміти, що згоден із шлюбом.

Психологічні фільмиВідступники (The Departed). (Жанр: трилер, драма, кримінал. Реж.: Мартін Скорсезе. У ролях: Леонардо ДіКапріо, Метт Деймон, Джек Ніколсон, Марк Волберг та ін.).
В американському місті Бостоні діє злочинна банда. Поліція засилає в неї одного з курсантів – ? поліцейської академії,  аби він повідомляв про заплановані і вже здійснені злочини банди, щоб поліція могла з нею покінчити. Що той і робить. Але бандитам щоразу вдається уникнути сутичок з поліцією, оскільки і вони мають джерело інформації в поліції. Один із поліцейських,  котрий ще в дитинстві був узятий “під крило” босом банди, тепер здає інформацію потайки бандитам про акції поліції відносно них (стеження, прослуховування, можливі арешти). В певний момент всім стає зрозуміло, що шпигунство йде в обидві сторони: і бандити мають своє джерело інформації у поліції і зрадника серед своїх, і поліція має “свого” серед чужих і когось, хто потайки працює на бандитів. Тепер життя обох героїв фільму, кожен з яких змушений видавати себе за не ту людину, якою є насправді, ускладнюється – кожен з них мусить виявити зрадника у своєму стані, перше, ніж той виявить його…

психологічні фільмиКороль говорить! (The King’s Speech). (Також, можна зустріти і наступний україномовний переклад назви цього фільму – “Промова короля”). (Жанр: історична драма. Реж.: Том Хупер. У ролях: Колін Ферт, Джеффрі Раш, Хелена Бонем Картер, Гай Пірс та ін.).
Фільм розповідає про унікальний випадок в історії Великобританії, коли після зречення від престолу Едварда VIII (успадкувавши престол від батька, він змушений був незабаром зректися від нього) на престол сходить його молодший брат, що вже протягом певного часу намагався боротися зі своїм заїканням, але, особливих успіхів у цьому не досяг. Попри всі свої проблеми, вади і недоліки, він зміг знайти в собі сили і ресурси, щоб у складний для історії своєї країни час стати для неї королем – справді сміливим і рішучим Лідером…

Ігри розуму (A Beautiful Mind). (Жанр: біографічний, драма. Реж.: Рон Говард. У ролях: Рассел Кроу, Ед Гарріс, Дженніфер Коннеллі, Крістофер Пламмер, Пол Беттані та ін.).

Енні Голл (Annie Hall). (Жанр: комедія, драма, мелодрама. Реж.: Вуді Аллен. У ролях: Вуді Аллен, Даян Кітон та ін.).

Психологічні фільмиКрамер проти Крамера (Kramer vs. Kramer). (Жанр: драма. Реж.: Роберт Бентон. У ролях: Меріл Стріп, Дастін Гоффман, Джейн Александер, Джастін Генрі та ін.).
Тед Крамер, рекламіст, настільки заглиблений у свою роботу, що просто не помічає, що коїться у його сім’ї. Його дружина Джоанна йде від нього, залишаючи його самого турбуватися про їх шести річного сина Біллі – вона втомилась, і їй потрібно знайти себе. Тепер Крамер-старший має сам турбуватись про Крамера-молодшого. На перших порах між ними часто виникають непорозуміння і конфлікти, але з часом батько й син знаходять спільну мову, стають друзями. І якраз в цей момент мати повертається. Вона хоче забрати дитину. Починаються суди за право опіки над дитиною…

Людина дощу (Rain Man). (Жанр: драма. Реж.: Баррі Левінсон. У ролях: Дастін Гоффман, Том Круз та ін.).

Форрест Гамп (Forrest Gump). (Жанр: трагікомедія, мелодрама. Реж.: Роберт Земекіс. У ролях: Том Хенкс, Гері Сініз та ін.).

Таксист (Taxi Driver). (Жанр: драма. Реж.: Мартін Скорсезе. У ролях: Роберт Де Ніро, Харві Кейтель, Сібілл Шепард, Джоді Фостер та ін.).

Мовчання ягнят (The Silence of the Lambs). (Жанр: трилер, драма. Реж.: Джонатан Демме. У ролях: Джоді Фостер, Ентоні Хопкінс та ін.).

Краще не буває (As Good as It Gets). (Жанр: кінокомедія. Реж.: Джеймс Л. Брукс. У ролях: Джек Ніколсон, Хелен Хант, Грег Кіннер, К’юба Гудінг-мол. та ін.).

Амадей (Amadeus). (Жанр: драма. Реж.: Мілош Форман. У ролях: Ф. Мюррей Абрахам, Том Халс, Елізабет Беррідж, Саймон Келлоу та ін.).

Механічний апельсин (A Clockwork Orange). (Жанр: драма. Реж.: Стенлі Кубрик; у гол. ролі – Малкольм МакДауелл).

Мисливець на оленів (The Deer Ниnter). (Жанр: військовий, драма. Реж.: Майкл Чіміно. У ролях: Роберт Де Ніро, Меріл Стріп, Крістофер Уокен та ін.).

Фрейд: таємна пристрасть (Freud). (Жанр: драма, біографія. Реж.: Джон Х’юстон. У ролях: Монтгомері Кліфт, Ларрі Паркс, Ейлін Херлі та ін.).

Фрейд (мінісеріал) (Freud). (Жанр: драма, біографія, історія. Реж.: Мойра Армстронг. У ролях: Девід Суше, Девід Свіфт, Хелен Борн та ін.).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: