В
Увага! Прохання поширити інформацію (соцмережі (Фейсбук, Твіттер, Вконтакте, Гугл і т.п.) та ін.), так ми точно врятуємо чиїсь життя!(гіперпосилання для поширення інформації (“Share this:”) розміщені в кінці сторінки, одразу під текстом, що є на цій сторінці):
“Фейсбук: Єдина Країна додає 4 new photos.
9 липня о 22:49 ·
Так виглядає протипіхотна міна “Лепесток”. Побачив – не чіпай! Поширюйте інформацію.”.
Вагнер-Яурегг Юліус (Дана стаття потребує уточнення, доповнення і редакції. Ви можете допомогти, в коментарях вказавши інформацію, якою, на Вашу думку, іі слід доповнити, помилки, неточності і т.п.) (1857 – 1940) – австрійський психіатр, винахідник малярійної терапії – способу лікування за допомогою зараження малярією. За це своє відкриття Вагнер-Яурегг першим серед лікарів-психіатрів був удостоєний Нобелівської премії з фізіології та медицини (1927 р.)
Вагнера-Яурегга симптом (Дана стаття потребує доповнення, редакції та корекції. Ви можете допомогти, вказавши в коментарях інформацію, якою її слід доповнити, помилки, неточності і т.п.) (J. Wagner-Jauregg, 1857-1940, австрійський психіатр) – Поява контактності при пальпаторному рос. “раздражении” очних яблук у хворих, котрі знаходяться в стані ступору (при кататонічному, рідше – маніакальному ступорі). (Можливість встановити мовний контакт (при легкому натисканні на очні яблука) з хворим, що перебуває в стані ступору.).
Використані першоджерела:
1. Психиатрический энциклопедический словарь / Й. А. Стоименов, М. Й. Стоименова, П. Й. Коева и др. – К.: МАУП, 2003.
Джерела мережі Інтернет:
1. http://enc.com.ua/medichna-enciklopediya/vag-vene/4456-vagner-yaureggasimptom.html
(Джерела: 1. Мала медична енциклопедія. – М.: Медична енциклопедія. 1991-96 рр .. 2. Перша медична допомога. – М: Велика Російська Енциклопедія. 1994 р. 3. Енциклопедичний словник медичних термінів. – М: Радянська енциклопедія. – 1982-1984 рр.. ).
Т-ж, див.:
1. http://vocabulary.ru/dictionary/891/word/vagner-jaurega-simptom
(Джерело: Тополянский А.В., Бородулин В.И. Синдромы и симптомы в клинической практике: эпонимический словарь справочник, 2010 г.).
2. http://vocabulary.ru/dictionary/28/word/vagner-jaurega-simptom
(Джерело: В.М. Блейхер, И.В. Крук. Толковый словарь психиатрических терминов, 1995 г.).
3. http://vocabulary.ru/dictionary/978/word/vagner-jaurega-simptom
(Джерело: Жмуров В.А. Большая энциклопедия по психиатрии, 2-е изд., 2012 г.).
Вагнера-Яурегга феномен (Дана стаття потребує доповнення, редакції та корекції. Ви можете допомогти, вказавши в коментарях інформацію, якою її слід доповнити, помилки, неточності і т.п.) – Спостерігається при кататонії, рідше – при депресивному ступорі. Можливість встановлення мовного контакту з хворим, що перебуває в стані ступору, при легкому натиску на очні яблука.
Використані першоджерела:
1. Психиатрический энциклопедический словарь / Й. А. Стоименов, М. Й. Стоименова, П. Й. Коева и др. – К.: МАУП, 2003.
Залишити коментар
Comments 0