Цікаві факти

Домівка
МІНА

МІНА 2

МІНА 3

МІНА 4Увага! Прохання поширити інформацію (соцмережі (Фейсбук, Твіттер, Вконтакте, Гугл і т.п.) та ін.), так ми точно врятуємо чиїсь життя!(гіперпосилання для поширення інформації (“Share this:”) роміщені одразу під переліком цікавих фактів):
“Фейсбук:Єдина Країна додає 4 new photos.
9 липня о 22:49 ·
Так виглядає протипіхотна міна “Лепесток”. Побачив – не чіпай! Поширюйте інформацію.”.

Шановні панове! При використанні матеріалів, розміщених на даній сторінці, вказуйте джерело, з якого взята інформація (адресу даного сайту –https://psydliavsih.wordpress.com ).

Рос. “предположительно” 90% населення Землі віддають перевагу користуванню правою рукою. Домінування правої руки можна прослідкувати в антропогенезі аж до печерної людини (троглодита). Згідно з даними антропологів, попередники людини були ліворукими. (Взято з: Психологическая энциклопедия. 2-е изд. / Под ред. Р. Корсини, А. Ауэрбаха. СПб.: Питер, 2006. (с. (ст. “Рукость”))

Знаменита праця Зигмунда Фройда “Тлумачення снів” насправді вийшла в світ ще на початку листопада 1899 року.

Висловлювалось припущення, що засновник біхевіоризму Джон Уотсон мав ан-ідеїзм і що цей дефект міг слугувати одним з факторів його негативного відношення до психологічних теорій, котрі надавали велике значення уяві.

За інформацією деяких авторів, згідно з базою даних PlaneCrashInfo.com., котра містить детальну інформацію про причини понад 1450 авіакатастроф, 53% всіх трагічних інцидентів є результатом помилок пілотів, 7 – результат помилок обслуговуючого персоналу, 20 – результат відмови техніки, 11 – результат поганої погоди і 1% – результат інших причин. Ті самі автори вказують також, що збої в проспективній пам’яті грають важливу роль в багатьох авіаційних катастрофах (дана інформація є важливою, якщо врахувати, що при авіакатастрофах часто гине багато людей – К. С. ). (Взято з: Баддли А., Айзенк М., Андерсон М. Память. – СПб.: Питер, 2011. (сс. 463, 468.).

Зорова система дає мозку понад 90% сенсорної інформації. (Взято з: Психофизиология: Учебник для вузов / Под. ред. Ю.И. Александрова.-3-е изд.,доп. и перераб.- СПб.: Питер, 2004 (с. 53))

Зигмунд Фрейд страждав різними фобіями. Так, зокрема, він все життя не любив мандрувати залізницею, хоч сам істинною фобією це не вважав. Щоразу перед поїздкою (їздив він багато і часто) його трусило немов у лихоманці, до того ж, він страшно боявся спізнитися. Цей страх був настільки великий, що він рос. “являлся на перрон” за цілу годину до відправлення потяга. (Взято з: Николаенко Н. Н. Психология творчества. (с. 253))

Людина, котра зустрічалася з Зигмундом Фрейдом, так описувала манеру останнього слухати (наступна цитата наводиться мовою першоджерела, з якого вона взята): “Это произвело на меня столь сильное впечатление, что я никогда не забуду его. Он обладал качествами, которые я не встречал ни у кого другого. Никогда я не сталкивался с подобной концентрацией внимания. Но здесь не было и следа сверлящего, “проникающего в душу” взгляда. Его глаза смотрели мягко и приветливо; голос был негромок и добр, а жесты спокойны. Но все внимание, которое он выказывал мне, его признательность за сказанные мной слова, даже когда я говорил довольно нескладно, были экстраординарными. Вы не представляете, что значит быть выслушанным таким образом.”. (Взято з: Карнеги Дейл. Искусство завоевывать друзей и воздействовать на людей. Сборник. 2006. (с. 236))

Фрейд вважав, що він сам, Копернік і Дарвін завдали трьох дуже важких для рос. “человеческого самолюбования” ударів по рос. “самовластной претензии человека” на те, що наявність мисленнєвих здібностей ставить її в особливо привілейоване становище рос. “баловня мироздания”. Копернік довів, що Земля людини зовсім не є центром Всесвіту і не займає того положення, яке найкраще за все узгоджувалось би з трактуванням людини як богоподібної істоти. Дарвін показав, що душа людини аж ніяк не є божественною за походженням, а сама людина походить від тварин, над котрими прагнула так високо рос. “вознестись” за допомогою свого розуму. Але, найболючішою буде рос. “оскорбление”, що зачіпає психологію, сферу душевного. Адже тут мова йде про те, що рос. (ориг., цитата включає в себе цитату з іншого першоджерела) “человек «никогда не является хозяином в собственном доме, но подчиняется скупым сообщениям о том, что бессознательно происходит в его душевной жизни»”. (Взято з: Энциклопедия глубинной психологии. T. 1. Зигмунд Фрейд: жизнь,работа, наследие. Пер. с нем./Общ. ред. А. М. Боковикова. — М.: ЗАО МГ Менеджмент, 1998. (с. 267)).

Карл Абрахам, психоаналітик, котрий у 1908 році заснував Берлінське психоаналітичне товариство, у 1923 році повідомив, що на вечорі в Берлінському товаристві китайський професор з Пекіна пояснював символіку китайського рос. «письма». Він добре розбирався в працях Фройда (як німецьких, так і в англійських виданнях), і планував їх переклад китайською мовою, однак це було надзвичайно складно, бо рос. «требовалось изобретать» нові ієрогліфи для передачі термінів, котрі в китайській мові не існували. Щоб виразити поняття рос. «бессознательное», потрібно було скомбінувати символи серця і влади. (Див.: Энциклопедия глубинной психологии. T. 1. Зигмунд Фрейд: жизнь,работа, наследие. Пер. с нем./Общ. ред. А. М. Боковикова. — М.: ЗАО МГ Менеджмент, 1998.).

Слова “лялька” і “дівчинка” латинською мовою перекладаються однаково – “pupa“. На думку деяких фахівців, цей факт вказує на те, що можна припустити, що найдавніші дитячі ляльки використовувались для виховання у дівчат материнських почуттів (рос. “чувств”) і вмінь. (Див.: Большой психологический словарь/Под ред. Б. Г. Мещерякова, В. П. Зинченко. СПб.: прайм-ЕВРОЗНАК, 2006. (с. 251 (ст. “Кукла”))).

Греки намагалися розвивати амбідекстрію, бо однакове володіння обома руками (замість однієї) у спорті та ориг. “бійках” здавалося природним. Шляхом комбінування різних систем письма греки винайшли таку, у якій рядки йшли (в ориг.) “через одну” – спочатку справа наліво, потім – навпаки, зліва направо і т.д. Читання при цьому (з почергованими його напрямами – назад і вперед) було швидким і набагато легшим. (Взято з: Неведомська Є. О. Вплив коефіцієнту функціональної асиметрії мозку учнів на їхній темперамент.).

Англійський художник Генрі Ландсір під час малювання міг використовувати водночас обидві руки: малюючи голову коня однією рукою, іншою в цей же час малювати голову ориг. “наїздника” (наїзника-?; вершника-?). (Взято з: Неведомська Є. О. Вплив коефіцієнту функціональної асиметрії мозку учнів на їхній темперамент.). Див. Амбідекстрія.

Лауреатка Нобелівської премії з літератури за 2018 рік, польська письменниця Ольга Токарчук (нар. 1962) є випускницею факультету психології Варшавського університету. Під час навчання опікувалася психічно хворими особами як волонтер. Після закінчення університету працювала психотерапевтом у Валбжиху. Коли її перші твори набули популярності, звільнилася з роботи, і, переїхавши до Нової Руди, присвятила себе літературній праці. Нобелівську премію з літератури за 2018 рік отримала « За оповідальну уяву, яка з енциклопедичною пристрастю зображує перетин кордонів, як форму життя». (Оригінальний текст (англ.): «
For a narrative imagination that with encyclopedic passion represents the crossing of boundaries as a form of life».).

Один з президентів США, Джеймс Гарфілд, однаково гарно міг писати обома руками (як лівою, так і правою). Він також міг писати одночасно правою рукою латинською мовою, а лівою рукою – грецькою мовою. Слід зазначити, що за деякими даними, він був шульгою. (Взято з: 1. Неведомська Є. О. Вплив коефіцієнту функціональної асиметрії мозку учнів на їхній темперамент. 2. Українська Вікіпедія: Джеймс Гарфілд.). Див. Амбідекстрія; Шульга.

Ніколаас Тінберген досліджував зв’язок етології з хворобами, викликаними стресом, включаючи аутизм раннього дитячого віку. Про ці свої дослідження він розповів у своїй Нобелівській лекції (Тінберген – лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1973 року; разом з ним премію тоді отримали Конрад Лоренц та Карл фон Фріш; у промові на презентації Вьордж Кронхольм з Каролінського інституту сказав, що хоча премія «трьом рос. «наблюдателям за животными»» була несподіваною, вона відображає цінність роботи лауреатів не тільки для етології, але й для «соціальної, психосоматичної медицини і психіатрії»). Аутизм раннього дитячого віку Тінберген спільно з дружиною продовжував вивчати після рос. «ухода» з Оксфордського університету в 1974 році. (Взято з: http://ethology.ru/persons/?id=63 ).

Герберт Саймон, лауреат Нобелівської премії з економіки (удостоєний у 1978 році), був піонером у створенні інформаційної психології. Він також вів активну роботу у таких областях, як математична економіка і теорія організації. (Джерело: Психологическая энциклопедия. 2-е изд. / Под ред. Р. Корсини, А. Ауэрбаха. СПб.: Питер, 2006. (с.1064, ст. “Саймон Герберт”).

Лауреат Нобелівської премії з літератури 2004 року, австрійська письменниця Ельфріде Єлінек почала писати через нервовий зрив і напади паніки. (Взято з: http://artmisto.net/2014/08/18/100-faktiv-z-zhittya-100-nobelivskih-laureativ-z-literaturi/ ).

Нобелівський лауреат з літератури 2011 року, видатний шведський поет 20 століття Томас Транстремер (1931-2015) за основною професією був лікарем-психологом. Найвпливовіший скандинавський поет останніх десятиліть. Диплом психолога отримав у Стокгольмському університеті в 1956 році (вивчав також історію, релігію та літературу). В якості лікаря-психолога працював спочатку в в’язниці для неповнолітніх, пізніше – з ув’язненими і наркоманами та особами, які отримали важкі (часом – невиліковні) рос. “увечья” на робочих місцях. Професійний піаніст. Нобелівську премію з літератури 2011 року отримав “за стислі та пронизливі образи, які дали читачам свіжий погляд на реальність”.

Лауреат Нобелівської премії з економіки 2002 року ізраїльсько-американський психолог Даніель Канеман та британсько-американський економіст  Ангус Дітон (лауреат Нобелівської премії з економіки за 2015 рік) встановили, що межа доходів, після якої людина хоча і є задоволена рівнем свого життя, однак не відчуває себе автоматично щасливішою, становить 75 тисяч доларів або 58 тисяч євро щорічно. (див. http://life.pravda.com.ua/person/2010/09/8/59311/).

Всеукраїнський день психолога – 23 квітня.

Всесвітній день психічного здоров’я – 10 жовтня. Відзначається щороку з 1992 року.

Свого часу Карен Хорні стала першою жінкою в Німеччині, котра отримала дозвіл вивчати медицину. (Взято з: Л. Хьелл, Д. Зиглер. Теории личности)

У 1969 році створений за участю Карла Роджерса фільм “Journey Into Self” (російською мовою перекладається як “Путешествие в себя”) (документальна стрічка про роботу психотерапевтичної групи) отримав премію “Оскар” у номінації “Кращий документальний фільм”. Мовою оригіналу фільм можна переглянути в мережі Інтернет. Загальна тривалість відео – 47 хв. Відео розбите на 2 ролика, тривалість першого – 33 хв. 49 сек., другого – 13 хв. 14 сек.

(Наступна стаття потребує редакціі).

Американський психолог Стенлі Мілгрем свого часу навчався в одному класі з іншим американським психологом – Філіпом Зімбардо.

Карл Роджерс свого часу був номінований на Нобелівську премію миру.

За деякими даними, теорія Жана Піаже рос. “основывалась” на дослідженні тільки трьох дітей – його власних. Щоправда, Піаже і його послідовники рос.”впоследствии” перевірили свої теоретичні припущення на набагато більшій групі дітей. (Взято з: Экспериментальная психология / Под общ. ред. Е. С. Романовой. СПб.: Лидер, 2007. Дане джерело – хрестоматія.).

(Подальша стаття потребує редакції, перевірки інформації, м-во – уточнення, а також доповнення).
В СРСР у 1936 році Сталін охарактеризував психоаналіз як ненаукову рос. “идеалистическую” теорію. Це призвело до розпуску психоаналітичних інститутів і рос. “общества”, а сам психоаналіз був офіційно рос. “предан” анафемі.
(Дивитись джерело: Энциклопедия глубинной психологии. T. 2. Новые направления в психоанализе. Психоанализ общества. Психоаналитическое движение. Психоанализ в Восточной Европе. Пер. с нем. / Общ. ред. А. М. Боковикова. — М., ≪Когито-Центр≫, МГМ, 2 0 0 1 .).

Фрейд, дізнавшись про смерть Адлера (Адлер помер у шотландському місті Абердині під час лекційного турне), написав своєму другові, котрий був дуже рос. “расстроен” цією звісткою (подальша цитата наводиться мовою першоджерела, з якого вона була взята): “Мне непонятна Ваша симпатия к Адлеру. Для еврейского мальчика из пригорода Вены смерть в Абердине уже сама по себе – неслыханная карьера и доказательство того, как он преуспел. На самом деле мир щедро его вознаградил за старания на ниве опровержения психоанализа”. (Див. джерело: Ларри Хьелл, Дэниел Зиглер. ТЕОРИИ ЛИЧНОСТИ ОСНОВНЫЕ ПОЛОЖЕНИЯ, ИССЛЕДОВАНИЯ И ПРИМЕНЕНИЕ).

Найстаріше професійне медичне об’єднання у Сполучених Штатах Америки – Американська Психіатрична Асоціація [1, 31].

Джерела інформації:

1. Психологическая энциклопедия. 2-е изд. / Под. ред. Р. Корсини, А. А. Ауербаха. СПб.: Питер, 2006.

Наступна інформація потребує уточнення, вірного зазначення списку  літератури! :

Лауреат Нобелівської премії з економіки Герберт Саймон не читав газет і не дивився телевізор, оскільки вважав, що якщо трапиться щось справді важливе, йому про це обов’язково хтось розповість, тож не варто дарма витрачати час на ЗМІ.

Джерела інформації: Вікіпедія, російськомовна стаття про Г. Саймона.

(Наступна інформація потребує перевірки і, за потреби – редакції). Досліджувані, які в дослідженнях з підкорюваності авторитетові (експерименти Мілгрема), підкорюючись наказам експериментатора, суворо карають своїх жертв, мають також високий рівень вираженості авторитаризму. Такі дані показали додаткові тестові перевірки. Показник вираженості авторитаризму у них набагато вищий, аніж у тих людей, які відмовляються коритися наказові [1;412-413].

Література:

1.  Налчаджян А. Агрессивность человека. – СПб., 2007.

Редагувати статтю! (Подальша інформація потребує перевірки, уточнення, і, за потреби – відповідної корекції; див., зокр., кн. Д.Майєрса “Соціальна психологія”). Американський психолог Девід Майєрс вказує, що за даними Стенлі Мілгрема, у проведених свого часу останнім експериментах з дослідження підкорюваності авторитетові (експерименти Мілгрема), досліджувані з високим соціальним статусом менш охоче підкорювались наказам експериментатора, аніж досліджувані з менш високим соціальним статусом. Нанісши жертві удар струмом, напруга якого дорівнювала 450 вольт, 37-річний зварник (рос. “сварщик”) рос. “почтительно” запитав: “Що далі, професоре?”. Інший же досліджуваний, професор-богослов, який відмовився підкорюватися експериментаторові, коли напруга досягла 150 вольт, сказав: “Мені не зрозуміло, як експеримент може бути важливіший, ніж людське життя”, після чого буквально замучив експериментатора питаннями, “чи є етичним те, що відбувається” [1;270-271].

Література: (перевірити оформлення списку першоджерел).

1. Майерс Д. “Социальная психология”. – СПб, 2005.

(Подальша інформація потребує доповнення, більш детального викладу, редакції і вказівок першоджерел. Ви можете допомогти, в коментарях вказавши додаткову інформацію, якою, на Вашу думку, слід доповнити цю статтю, помилки. Ваші зауваження будуть враховані при подальших редакціях статті.).У дослідженнях функціональної асиметрії головного мозку досліджувана, якій ізольовано на праву півкулю подавали зображення оголеного тіла, демонструвала реакцію, подібну до реакції людей, головний мозок яких не був підданий операції розтину мозолистого тіла, в яких є така річ, як внутрішній психологічний захист, за Фрейдом.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: